מערכות Water Source

מערכות Water Source (ווטר סורס) – פועלות בטכנולוגיית קירור מים המושתת על מגדל המקרר את המים המוזרמים אליו באמצעות משאבות המופעלות שיוצרות החלפת חום מים/אויר

תפקידו של מגדל הקירור, לקלוט את חום המים ולשחרר אותו אל מחוץ למערכת באמצעות חילופי אנרגיה/חום אוויר מאולץ הזורם דרך חומר המילוי וכאשר הוא פוגש רסיסי מים מביא להתאיידותם ובכך יורדת הטמפרטורה של מי הקירור לרמה הרצויה ומצננת את המערכת.

למגדל הקירור ישנה משמעות עליונה וזאת בשל היותו לב המערכת. יש לשים דגש על שלושה גורמים מרכזיים אשר ישפיעו באופן ישיר על תפקוד מערכת Water Source (ווטר סורס) – לחות יחסית, לחץ ברומטרי וזיהום אוויר חיצוני, ככל שהסטנדרט יהיה גבוה יותר כך תעבוד המערכת בצורה יעילה ומיטבית לאורך שנים רבות.

בחללים ומבנים גדולים בהם מערכות המיזוג פועלות במהלך רוב היום, רצוי לבצע בדיקות תקופתיות על בסיס קבוע. תחזוקה שוטפת למערכות המיזוג תייעל את עבודתה של המערכת, תמנע תקלות מבעוד מועד ותפחית של הבלאי מה שיחסוך בעלויות כספיות בעתיד.

כיום יותר משתמשים הרבה יותר במערכות מטיפוס זה, ניתן לראות ציוד כזה בפרויקטים מגדלי בניה רוויה יוקרתית למרשים או מגורים, בתי מלון ועוד מערכות ווטר סורס קיימות היום גם בשיטת VRF מה שמאפשר לנו לספק מיזוג אויר איכותי, שקט ולא מגושם.

דילוג לתוכן